לגבי בירדסונג
 
חדשות בירדסונג
 
וידאו קליפים בירדסונג
 
רשימת תפוצה בירדסונג
בירדסונג קשר
בירדסונג לינקים
בירדסוג בית


-Automassage
birdsong041
צ'רלי קצ'רלי - misadventure of a meaty machine

Automassage (אוסטריה/סלובניה) הוא הרכב שחבריו פעלו ביחד ולחוד בהרכבים שונים, דוגמאת Neuf Meuf, Code Iconnu, The Striggles ו- Kauders (שיצא בבירדסונג).
צליל דחוס במלמולי שירה, באסים רועמים ועוויתות סינתיסייזר מאפיינים את האי.פי הקצרצר של ההרכב. מהלכי נגינה פשוטים, נערמים למארג מורכב של שכבות, שמפורק, מורכב מחדש, ומוצג בערבוביה שהיא שיטת העבודה והצליל שמאפיינים את Automassage.


 


-צ'רלי קצ'רלי
birdsong040
צ'רלי קצ'רלי - misadventure of a meaty machine

Misadventure of a Meaty Machine הוא אלבום מחוזק במשחק לוח .זהו האלבום השלישי של צ'רלי קצ'רלי בלייבל בירדסונג, אחרי "טיפה - פסקול ב-4 תוים" ו"צ'רלי קצ'רלי אי.פי". הוא הוקלט, כמו קודמיו, בעזרת מיקרופון סרבן, כשהפעם על השירה מופקדת תוכנת text to speech ש"הושאלה" מתאגיד גדול שלא נזכיר את שמו.
את המוסיקה, כמו תמיד, אפשר להוריד במהדורה וירטואלית שתשרוד עד קץ האינטרנט או הציויליזציה.
המשחק, לעומת זאת, מודפס בהדפס משי ידני במהדורה מוגבלת, מקופל ומודבק בעולם החומר בלבד ובאופן תאורטי יכול לשרוד גם אחרי הכחדות האנושות. להנאתם של ג'וקים אנינים בלבד.


 


-להקה שלא היתה
birdsong039
Supertalented - Plus Size

"היינו יושבים ומדברים במשך שעות. לפעמים מגיעים לתובנות רעועות והסכמים רופפים או מתדרדרים לריבים מרירים ספוגי בירה. השיחות המשיכו אחת את השניה או התפתלו מסביב לשבריר שנפלט משיחה קודמת. בעצם סתם הצטברו להן לאט לאט לרעיון מופשט וחמקמק.
חשבנום שאם ננסה להניח אותו על דף הוא יעלם באמצע הדרך.
ידענו שאם ננסה לייצר אותו מחתיכות ריפים, קומפוזיציות ומקצבים לא נוכל לתפוס אותו. פשוט נכנסו לאולפן וניגנו אותו."

"להקה שלא היתה" התקיימה לשעתיים שלושים ושש דקות ושש שניות כולל הפסקה


 

 

פאקט רקורדז נאוקולן
נאוקולן
Fact reissue

fact0015/
birdsong038

נאוקולן יצא בשנת 1999בחברת התקליטים הירושלמית פאקט. כל המוסיקה נכתבה ובוצעה על ידי אריאל קן עם עזרה בהפקה והתארחויות בגיטרה של חובב אופנהיים (פאן) בכמה קטעים.
המוסיקה עצמה קצת מאחרת או קצת מקדימה את התחייה של שנות השמונים הקודרות. השימוש בסינטסייזרים מינימאליסטיים, שירה מרוחקת ועברית עמומה מתאזנים בלחנים ברורים, כמעט פופיים ויוצרים קומיוניקטיביות אינטרוורטית.
אריאל קן הוציא עוד אלבום בלייבל פאקט והשתתף בהרכב המורחב של פאן. שניהם יצאו בהוצאות מחודשות בבירדסונג.

 

 


-Supertalented
birdsong037
Supertalented - Plus Size

נעה היא עדיין “סופרטאלנטד” והיא מספרת: ”חלק מהשירים באלבום נכתבו לאנשים שאני מכירה, אבל אם נראה למישהו שאחד השירים נכתב עליו אני לא אגיד לו שזה לא ככה”. היא מוסיפה עוד מספר דברים על האלבום אך אלו צונזרו עקב שימוש רחב בשפה לא הולמת.
Plus Size הוא האלבום השני של “סופרטאלנטד” בבירדסונג הפעם קצר יותר, עם יותר אזכורים של שחפים ואופנוענים קשוחים, יותר שירים על עוגות גבינה והרבה פחות שירים על תפוחי אדמה.


 


-A.K.A Gelbart
birdsong036
A.K.A Gelbart - Banjo Tapes

האמן המכונה גלברט, (איי.קיי.איי הלונסומז) הניח הפעם את הסינתיסייזר בצד וניער את האבק מהבנג'ו הישן כדי להקליט לטייפ כמה קטעי סרף אפלים.
תכולה: מלכודות דובים עשויות מטרמולו, גיטרות, כינור, תופים וגונג


 


-אמנים שונים
birdsong035
ציוצים נסתרים

יצא לנו להיות פה כבר כמה זמן. בערך 6 שנים. זה די הרבה, אולי הרבה מדי.
במהלך השנים עפו שבבים, נוצרו קשרים והוקלטו דברים שאפילו במקום לא מקום שלנו, לא נמצאה להם מסגרת. ציוצים תועים שיצאו בזמן עבודה על קונספט אחר, נסיונות עם שפה חדשה וכלים חדשים ולעיתים שיתופי פעולה בין אמנים שונים שבדרך כלל לא יוצאים מהבית. קיבצנו את אותם ציוצים נסתרים של The lonesome Excutive, HER HIGHNESS, Tiny Creatures, Kauders, יונתן לויטל, Supertalented, Beatmapper, AP:MP וצ'רלי קצ'רלי שהסתובבו לנו בין הרגליים. מצאנו להם בית וכך ניצלו משכחה ורעב.
האזנה נעימה
הציפורים

 


-לאפי
birdsong034
Lafi -Neighbors

Neighbors הוא ההוצאה השלישית בסך הכל של לאפי (במקור: קיצור של לאפלף) אחרי "Your'e the Same Kofi Fool, Creep" ו "All Out War" הפעם ללא גיטרות ובלי אורחים.
חמישה קטעים קליטים ומוקלטים בפשטות באולפן ביתי אי שם בברלין. הכל נשאר בשכונה, בשכנים, מסיבות, ארוחות ערב ופולחנים סודיים.

 


-LeeDVD
birdsong033
LeeDVD - First I Love

"First I love" בוצע והוקלט בחדרון כתום בקומה העליונה של גורד שחקים בורשה, פולין. באופן מפתיע האלבום עצמו בכלל לא נשמע כתום אלא אפלולי יותר עם רסיסים של אמבייאנט, נקודות אלקטרוניות, הצללות לואו-פיי, טקסטים שחורים ושירה נשית עמוקה שמנתבת את כל הכיוונים לכיוון אחד, שגם הוא לא כתום בכלל.
LeeDVD לא רואה את היומיום כחוויה מוצקה. לחיים יש חזות מתעתעת. לפעמים נעיצת מבט בחיים מחזירה בוהק בהיר מנצנץ ולפעמים אותה זוית נראית שחורה מתהום.


 


-דיגיטל_מי
birdsong032
דיגיטל_מי - The Accordion E.P.

תמונה של אמא ליברובסקי בגיל בת-מצווה מנגנת באקורדיון הובילה את דיגיטל_מי (שי ליברובסקי; מוסיקאי וצאצא) לחיפוש מוצלח בבוידעם. האסוסיאציה הקולקטיבית של האקורדיון כאביזר פלמ"חי והסלידה המובנית של מוסיקאי אלקטרוני ממפוחים ותיבות לחיצה התחלפה מהר מאוד בחקרנות וסקרנות. התגלית הראשונה היתה שאקורדיון נשמע הרבה יותר טוב כשלא יודעים לנגן עליו והובילה במסקנה ישירה לחיבורים בין האקורדיון הארכאי למיטב האפקטים שהתגלגלו בחדר באותו זמן. התוצאה, כמו במקרים רבים של גילוי עריות היתה אבסטרקטית, קצבית ולא בהכרח דומה להורים.
דיגיטל_מי הוא מוסיקאי פורה ופעלתן ששפע מיני אלבומים ואלבום בכורה טרי מאחוריו. בין השאר גם הספיק להפיק את AP:MP שיצא בעבר בלייבל זה.
The Accordion E.P יוצא בשיתוף עם הלייבל " audio montage ".


 


-Kauders
birdsong031
Kauders - Brian invited June

kauders הוא גיטריסט ומוסיקאי רב להקתי ממוצא אוסטרי. בעבודות הסולו שלו הוא מרשה לעצמו הרבה יותר חופש מאשר בעבודה עם להקות. הוא יכול להתפס ליומרנות חסרת בושה ולמעוד, כמעט בכוונה על גבולות הטעם הטוב.
האלבום החדש שלו "Brian invited June..." מבוסס על ערוצי סיקוונסר, שהיו יכולים להיות בסיס למוסיקת דאנס, אלמלא טופלו באפקטים ופילטרים, כוסו בשכבות קול, גיטרה והקלטות שטח ונדחסו לפורמט של שיר.
התוצאה מאוד אישית ואמביוולנטית, ממלמלת אמירה או הקנטה לכיוון הנטייה לתיבנות סיקוונסרי של דאנס ואיזי ליסטנינג.
עם כמה שהדברים נשמעים קרים וקונספטואלים, בסך הכל מדובר במוסיקה עם לב רומנטי ונאיבי. חיפוש אחר היופי שפועם מתחת למעטה המלוטש.

 


-Dudu Geva
birdsong030
Dudu Geva - RETROVULVA 2002

כבר כמה זמן שחבורת דודו גבע הצרפתית עובדת קשה על ה זחטרררט%טאם שלהם. אפשר לומר שהם ליטשו אותו לשלימות, כשהם מוסיפים קצת או!!אה!ז ומוא%$ט בכדי להדגיש את הרררטטרקטק הבלתי נמנע.
האלבום האחרון שלהם, בנתיים, הוא המאמץ השלם ביותר לייצר מסע זחטראטאב%ם דו צדדי ממיס אוזניים ושורף לבבות.
כנראה שRETROVULVA 2002 הוא מחווה לימי המאה העשרים, אז זרח כוכבו של ה"תקליט" או "אריך הנגן" הנשכח. צלוחיות הויניל העתיקות חסרו את האופציה של דילוג בין קטעים שונים ויצרו שפה שנשכחה עם בואו של ה"תקליטור" הצעיר והקופצני.
RETROVULVA 2002 מנסה להחזיר את הגלגל לאחור, ליצירה שאין בה דילוגים וחלוקה לקטעים ויש בה רק שני צדדים של או!!אה!ז, מוא%$ט ורררטטרקטק מותכים לזחטרררט%טאם גדול ודורסני.

 


-Supertalented
birdsong029
Supertalented - Weight Watchers

נועה היא סופרטאלנטד , אבל היא לא לבד בעניין.
היא אומרת ש"כל הסולואים המדהימים בגיטרה הם של יוהאנס . הוא גם קנה לי את הגיטרה הראשונה שלי ושימש השראה לרוב השירים."
וש" כריסטופר מנגן ב-'ברזיל', 'אטומר' ו'יור רונג'. הוא גם 'סופרטאלנטד' וגר באוסלו. אנחנו חיים בלונדון."
העולם, כנראה, מתפקע מאנשים שהם 'סופרטאלנטד', אבל רק חלקם התאחדו להיות 'סופרטאלנטד' הלהקה.
נועה מוסיפה וטוענת ש"אנשים שאוהבים את סופרטאלנטד הם סופר". אנשים שהם סופר ושראו את סופרטאלנטד בהופעה אמרו ש"המלודיות של סופרטאלנטד היו פנטסטיות" וגם "אהבתי את הסגנון הרגוע, כמעט קלאסי אך עיקר הקסם של הלהקה טמון בטקסטים המטופשים...כל השירים קצרים, לפעמים זו המוזרות ולפעמים הפשטות של הטקסטים שגורמת לך לחייך."
אנחנו אומרים ש" סופרטאלנטד הם סופר לואו-פיי לאנשים שהם סופר".

 


-צ'רלי קצ'רלי
 
birdsong028
צ'רלי קצ'רלי טיפה

"טיפה - פסקול ב-4 תוים" היה יכול להיות פסקול סרט אנימציה של ניר מטרסו, אך הוא בעצם פסקול לסרט שעלילתו רק מתרמזת בחלקה בתוך "טיפה": סרט אנימציה על עשיית סרט אנימציה.
האלבום עצמו מתאר מערכת יחסים שמתרחשת מתחת למים ב-15 סצינות. הסצינות עצמן מתוארות בחלקן בתוך עטיפת האלבום המוארכת. המוטיב המרכזי של האלבום נע ונד בסולם של 4 תוים, שהם המגבלה המובנית בהנחיות לפסקול, על מנת לתפוס את התחושה התת מימית והאובססיה של גיבור הסרט. למרות המגבלה ואולי בזכותה, האלבום מצליח לנוע בתוך מגוון של עולמות. מגיטרות מרחפות ועד לכלי הקשה מעץ, מכלי נשיפה אגרסיביים לאמבייאנט אפוקליפטי. והכל בצמידות לסצינות של הסיפור בנוסח תת מימי.
"טיפה-פסקול ב-4 תוים" הוא האלבום השני של צ'רלי קצ'רלי בבירדסונג אחרי "צ'רלי קצ'רלי אי.פי."

 


-Senza Valore
 
birdsong027
Senza Valore - Attack/Decay E.P

Senza Valore הוא פרוייקט של ג'וסף קמפבל המולטיאינסטומנטאליסט או "איש שיודע לנגן גרוע על הרבה כלים" לפי הגדרתו.
Attack/Decay E.P אנחנו מניחים, מתייחס לקצה קצהו של תחילת הצליל, הנקודה ההתחלתית התוקפנית שבה הצליל בשיאו ולחלק בו דועך הצליל עד שהוא נהיה הד חוזר של עצמו. מה שמשאיר את האמצע הבשרני ללא התייחסות.
זה נכון חלקית לגבי Attack/Decay E.P שמתחיל בקולם של ילדים משחקים ונגמר בנשיפה אמביינטית שברירית כל כך, שאפשר שהיא לא יותר ממחשבה חולפת דרך מיקרופון.
האמצע שהיה אמור להזנח, דווקא בשרני יצירתי ומלודי, כמו שאמצע צריך להיות.

 


-Uncle Owen Aunt Beru
 
birdsong026
Uncle Owen Aunt Beru - Earth is the Right Place for Love

"כדור הארץ הוא המקום לאהבה" זאת ההצהרה שמופיע בכותרת האלבום החדש של Uncle Owen Aunt Beru וגם ממסגרת אותו בשיר הפותח והאחרון.
רק קילוף עדין של שכבות האלבום יחשוף את העולם העדין של ג'סיקה (היא דוד אוון ודודה ברו בארצי אחד) ובני הארץ שמקיפים אותה.
כוכב הלכת עליו אנחנו חיים עם הדודה והדוד הוא באמת מקום לאהבה, מלחמות, דתות ולכל מיני דברים גדולים שנראים יפה בכותרת של עיתון, אבל רוב הזמן הכל קטן ופשוט בהרבה. רגעים קטנים באורה של השמש. מחשבות פשוטת שחומקות מעבר למילים ומשמעות והמון ארציים קטנים שזורים בפלנטה בתנועה מתמדת בחיפוש אחרי סיבה.

זהו אלבומה השני של ג'סיקה קליירו כ-Uncle Owen Aunt Beru אחרי Spaces in Time שגם הוא ניתן להורדה חופשית.

 


-ArtiK
 
birdsong025
Artik - Shaman Tones

לא הרבה ידוע על "ארטיק". או שהוא קמצן במילים או שיש לו סיבה בטחונית.
ידוע ש: 1. "ארטיק" הוא ארתור אנטוניאן 2. ארתור אנטוניאן הוא אוקראיני שהיגר לפולין בנסיבות לא ברורות, מפוקפקות, סודיות או לא חשובות. 3. ארתור אנטוניאן הוא כנר, אבל "ארטיק" לא. 4. בכל זאת הם אותו בנאדם.
ארתור אנטוניאן טוען שב"Shaman Tones", האלבום הראשון של "ארטיק", לא נעשה שום שימוש בכינור או כל כלי אקוסטי אחר. בכלל, הטענה היא שהוא נעשה בעזרת מחשב בלבד. אוזן אנושית נורמלית, לעומת זאת, תבחין בין הצלילים בחמת חלילים, כלי פריטה לא מזוהים, צלילי ריסוק שונים ותינוקות מעונים.
דו"ח מיוחד שחיבר הסי.אי.איי טען ש"Shaman Tones" הוא הקלטה של הזיות חום בעזרת מכשיר מיוחד שפותח על ידי הק.ג.ב. זה היה הנספח לדו"ח המרכזי, שהכל בו חסוי חוץ מהמילים "נשק להשמדה המונית" ו"אלקטרוניקה אובססיבית לגבות".
בכל מקרה האזנה לבעלי סיווג בטחוני גבוה בלבד.

 


-יצורים זעירים
 
birdsong024
יצורים זעירים - Homunculus

ההומונקולוס הוא איש קטן, יצור זעיר ממש, שחי בתוך המוח ושולט בו מבפנים. יש אומרים שהוא אחראי לכל התפקודים הלא בסיסיים. אולי להנאה ממוסיקה ואולי ליצירה שלה.
"יצורים זעירים" הפעם פחות זעירים, יותר בשרניים ופחות נוטים להתפזר. עדיין, הם לא נחים לרגע. בין משטחי ביטבוקס שהוקלטו לייב אל תוך פדל דיליי לגיטרות עוקצניות, הרמוניום שמתחרה במקלדות לו-פיי מעאפנות ושירה הרמונית שלעתים נשמעת כמו מקהלת הצבא האדום. "הומונקולוס" מזגזג על הקו הדק בין אקלקטיות לאחידות ונופל באמצע.
זה האלבום השני של "יצורים זעירים" שיוצא בבירדסונג.


 


-Carlos Labbé
 
birdsong023
Doce canciones para Eleodora

Doce canciones para Eleodora (תריסר שירים לאלאודורה) נכתב והוקלט בכדי לעודד את רוחה של אלאודורה, מי שהפכה במהלך הזמן לאישתו ושותפתו המוסיקאלית של קארלוס לאבה (Carlos Labbé). בשנת 2003, לצורך הקלטת האלבום, קארלוס השתמש בכל מה שמצא בסביבה, מקליט את הכל לתוך פי סי ישן עם אוזניות בתור מיקרופון, גיטרת צעצוע, מיקלדת ישנה, נבל פה צ'יליאני ותוכנת מכונת תופים שהוא לא זוכר את שמה.
התוצאה בהתאם, נעה בין סנטימנטליות של בין זוג אוהב ודואג לאקספרימנטליות טבעית של נשמה קצת חרוכה.
כמה שנים אחרי, קארלוס החליט לשחרר את האלבום, שהיה מיועד לאוזניה של אלאודורה בלבד, לרשות הכלל.

 


 

פאקט רקורדז
Measured by the Inch

FuN - Measured by the Inch E.P + Thurston Moore
Fact reissue

fact0044/
birdsong022

FuN הוקמה בשנת 2002 על יד שי יחזקאלי (קומה) וחובב אופנהיים כפרוייקט צדדי לא מחייב, שיצא משליטה עם הצלחת ההוצאה העצמאית של האי.פי. Measured by the inch.
האי.פי. זכה להוצאה מחודשת על ידי פאקט, להשמעות ברדיו הצבאי ולסבב הופעות בהרכב מחוזק שכלל את
אריאל קן (נאוקלן), אריאל קליינר (פרוייקט הגומייה), יונתן נעים, ואבישי לונדנר(לבנון).
באותה שנה FuN הוציאו את הסינגל "ת'רסטון מור" שהפך ללהיט הגדול ביותר שלהם וכולל רמיקס לבחור השחור מפיית'לס (מוחמד עלי) וביצוע ללא כיף של הסטוג'ז.
הלהקה בחרה להודיע על פירוק בפסטיבל פאקט 2003, מעיין הקדמה לסגירת הלייבל כעבור חודשיים.


 -AP:MP
 
birdsong021
apmp

פירה של מטוסים (Air Planes Mashed Potatoes) משלב בין אלקטרוניקה כבדה ושבורה לפאנק כועס, מוזיקה ערבית ובריינדאנס.
הסאונד האלקטרוני החי נוצר עקב שימוש בשני סמפלרים, גיטרה חשמלית ואקוסטית, פטיפון, רדיו, מיקרופון, מקלות ודאווינים.

הופק על ידי דיגיטל_מי

 


-SxFxTxC
 
birdsong020
SFTC

SxFxTxC הם קווארטט הארד-קור סטריטפאנק ממכבים רעות, בסיס המוצא של הלייבל היי-פייבר שזהו שיתוף הפעולה הראשון שלו עם בירדסונג.
הלהקה התחילה לנגן בקיץ 2004 בזמן שארבעת חברי הלהקה (מתוכם שלושה חברי להקת הפרוורים רפיוג'יז) שהו בברלין. המטרות היו ברורות כבר אז: להציל את העולם ובו זמנית לגרום לחורבנו.
אין טעם לברוח או למצוא מחסה. בכל מקרה, רק אלוהים יגן עלינו מיום הדין. 


-Uncle Owen Uant Beru
birdsong019
Uncle Owen Aunt Beru

Uncle owen Aunt Beru היא בחורה בשם ג'סיקה שיוצרת ספייס פולק בתור יומן אישי, לוכדת התרשמויות מכוכב הבית שלנו וכמה אחרים בכלי קיבול מוסיקלי. בתא המטען שלה אפשר למצוא דוגמיות ארציות וחוויות משומרות ממסעותיה.
Spaces in time הוא ניסוי חופשי במלודיות פשוטות ושובות בעלות סאונד גולמי בשילוב עם קולה של ג'סיקה ויומן החללית. 


-Dudu Geva
 
birdsong018
Dudu Geva

בלי שום קשר לברווז (חוץ מהשם המושאל), קולקטיב המטורפים שקוראים לעצמם "דודו גבע", מגיעים אלינו מהמקום בו הקממברט נוטף מבתי שחי של ציירי רחוב.
מדובר במיני אלבום קצרצר של שני קטעים קצרים באנרגיה דחוסה במיוחד בהם חבורת הצרפתונים מייצרת כאוס פסיכדלי,פרוגרסיבי ופרמיטיבי.
אף ברווז לא נפגע במהלך ההקלטות. 


-Beatmapper
 
birdsong017
Beatmapper


הוצאת ההיי-פיי הראשונה שלנו מכילה שישה רמיקסים של שלושה אמני בירדסונג שונים:
Her Highness, Tiny Creatures ,The Lonesome Executive
ביטמאפר, פאשיסט היי-פיי ידוע, לקח את ששת הקטעים ועיצב אותם מחדש ללהיטי זהב נצחיים שברוב המקרים לא דומים ללהיטי הברונזה המקוריים.
בכל זאת אוהבים אותך ביטמאפר.
 


-Isuzu Kochiwa
 
birdsong016
Isuzu Kochiwa


הישר מארץ השמש העולה מגיע איסוזו קוצ'יווה, (מייסד הרכב הפוסט-נויז היפני "אמוק") ובאמתחתו אלבום אקספרימנטאלי מפורק ל-16 ציירים. קיצ'ווה מערבב קולות, סימפולים וכלים אקוסטיים למרקמים רב שיכבתיים או מינימלסטים, צבעוניים או מונוכרמטיים, מופשטים או ריאליסטיים, שיוצרים את התמונה מחדש כפי שהיא מתרגמת ברווח שבין עצב הראיה לעור התוף. הפער שנוצר בין הדרך שבה המאזין רגיל לתפוס את הצייר לבין הדרך שבה מעצב אותו מחדש קוצ'יווה יוצר דיסאוננס מפתיע ומאתגר.
 


-Panic Ensemble
 
birdsong015
Panic Ensemble


ההופעה החיה של Panic Ensemble בתאטרון קליפה מציגה גישה נסיונית לקטעים בצורה קלאסית עכשוית. הנגיעות האלקטרוניות, השירה של יעל קראוס והכלים הקלאסיים השונים יוצרים יחד תחושה אווירתית חזקה בעלת צבע ייחודי לאלבום
מנהיג ההרכב רועי ירקוני, שותף להקמת הלהקות אבק ו-Thin Lips , יוצר מוזיקה להצגות והופעות מחול ושיתף פעולה עם אמנים כגון: ג'וליה אייזנברג (charming hostess), מאיה דוניץ, אבי בללי ועוד.
באלבום משתתפים: יעל קראוס – שירה, רועי ירקוני – סמפלר ופסנתר, גליה חי – ויולה, ישי זומר – בס, ארז קריאל – גיטרה, בוריס מרצינובסקי – אקורדיון, דירק קונש – חצוצרה, יציב כספי – כלי הקשה

 


-המהפכה המיותרת
 
birdsong014
The Unnecessary Revolution


השילוב בין המהפכה המיותרת וברסאנס יצר תרכובת שהקשר בינה לבין שני המקורות לא הכרחי. איפשהו בין להקת הנח"ל על אסיד לבין טיול כיתתי לפולין ביום ללא אלכוהול.
בראסנס (1921-1981) יצר טקסטים שנונים וצורבים על סף האנרכיזים שנשענו על מלודיות מתקתקות, בזמן שהמהפכה המיותרת ממרחק שני דורות ממנו, התכנסו בעצמם ויצרו מוסיקה תזזיתית שחווה את הרגע ומתעלמת ממבנה סיפורי. שיתוף הפעולה שהחל בבלגיה המשיך לישראל והפך את הטקסטים לעבריים ורחוקים יותר ויותר מהמקור. הנגינה, חוסר התקשורת והזיכרון הדועך לשו את המוסיקה שוב ושוב ללא היכר עד לתוצאה הנוכחית שהיא "שני מ-3".
 


-רועי צ'יקי ארד
 
birdsong013
Roy Chicky Arad


אוסף של סקיצות גולמיות שנמצאו על מחשבו של רועי צ'יקי ארד.
בניגוד לאלבומי הרשת הקודמים של צ'יקי שהיו יותר אלקטרוניים,אלבום זה מכיל ברובו שירים שנעשו עם כלים אקוסטיים כגון גיטרות וקלידים, אשר הוקלטו אל תוך מחשבו לצורכי תיעוד.

קרא את הצהרת האמן
 


 

פאקט רקורדז Ariel Caine
אריאל קן
Fact reissue

fact0029/
birdsong012

אלבום שני של אריאל קן (a.k.a. Neokoln) במקור יצא בפאקט רקורדז בשנת 2001 , האלבום נע בין הווקאלי השקט, הכבד-תעשייתי, ובין השפעות אייטיז שנשמעות הרבה באלבומו הראשון (תחת השם נאוקולן). הפעם העיבודים יותר מינימליסטיים מבעבר, אך עדיין אלקטרונייים. דבר זה מקנה לשירים צליל יותר אנלוגי ונותן לאלבום אופי שונה משל קודמו.

 

 -Major Keez Joined by her highness
 
birdsong011
Major Keez
אלבומה השני של Her Highness ממשיכו של Broken Music Box featuring her highness המוצלח הוא יצירה קוספטואלית שכולה צלילי מקלדת Major Keez (מקלדת הצעצוע שהפכה לידוע בציבור של הוד מעלתה) וקולות בלבד. הגישה היותר מאופקת לסאונד לוותה בתשומת לב גדולה יותר למלודיות והרמוניות קוליות. התוצאה בהתאם מאתגרת ומגרה את החושים.
 

 

-המהפכה המיותרת
 
birdsong010
The Unnecessary Revolution

המהפכה המיותרת קיימת, בצורות שונות והרכבים שונים מ-1991 ללא תועלת. נאמנים לשיטה הביזארית שנכפתה עליהם בבחירת השם, המהפכה המיותרת לא פיספסו אף הזדמנות להכשיל את עצמם במיומנות נרכשת ונלמדת היטב. המוזיקה נופלת אל תוך הז'אנר המלו-דיסלקטי, מוטאציה של שאנסונים צרפתיים, פסיכדליה ומוזיקת ג'אז אוונגארדית שהחמיצה בשמש. "ראשון מתוך 3" הוקלט יחד עם שני אחיו החורגים בשנת 2002. המיקסים והעריכות נמשכו עד אמצע 2005. במהלך העבודה הסתבר לחברי הלהקה ששרידה ממושכת היא גם סוג הצלחה. כתגובה הם התפרקו.
 

 

 

פאקט רקורדז Coma
קומה - אסואן
Fact reissue

fact0043/
birdsong009

אסואן הוא שילוב בין מוזיקה אקספרימנטלית ומזרח תיכונית , מוזיקה אלקטרונית וטראש מטאל , אוואנגארד ורוק אקוסטי. לכל שיר כאן יש את המרקם והסיפור האישי והמיוחד שלו , ויחד הם יוצרים אלבום שמספר סיפור גדול יותר. אסואן הוא האלבום השלישי של קומה (שי יחזקאלי) במקור כל השלושה יצאו בלייבל הירושלמי - פאקט רקורדז.

 

 
 

 

-אופיר
היי אתה בוא הנה
birdsong008
Ofir

"היי אתה בוא הנה" הינו אוסף מתוך שלל התיעודים הרבים של מוזיקה שנמצאה בתוך ראשו היפה אך המאיים להתפקע של אופיר קלמפרר.
שישה שירים בעברית וקטע אחד אינסטרומנטלי נבחרו להרכיב את האלבום שאופיר הגדיר בתור אלבום הכרות. הלחנים מורכבים ויוצאי דופן, עיבודים צבעוניים, שלל צלילים וגוונים. לפעמים הנגיעה היא אלקטרונית, לפעמים אקוסטית, לפעמים משהו אחר, ותמיד אופייני לאופיר עם שירתו המאונפפת והפסנתר הבלתי נלאה. כל השירים הוקלטו בביתו של אופיר בעזרת מכונת הקלטה Korg d-16.
אופיר מנגן על: סינטיסייזר yamaha S8, מלודיקה, גיטרה, ותופים.
 


-יצורים זעירים
 
birdsong007/ia006
Tiny Creatures


ייצורים זעירים הוא בעצם יצור אחד בגודל בינוני. העמסה של אפקטים על תופים, גיטרה, באס, הרמוניום, אוסילטור,פחיות ושאר אביזרים שיוצרים מירקמים מוסיקאליים נטולי הגדרה. הוקלט באנלוגי והועבר לדיגיטאלי על ידי"אלבומים דימיוניים".
26 קטעים זעירים ומשונים.
 

 

-יונתן לויטל
...וקוף
 
birdsong006
Yonatan Levital
1998-2001 היו שנים אינטנסיביות בעליית הגג.
הרבה מוזיקה נוצרה בעזרת כל דבר שיכול היה לייצר צליל שיכול היה ליצור עניין. תקופה מלאת השראה זו השאירה את חותמה בצורת הרבה חומר שהוקלט בעזרת טייפ ארבעת הערוצים הנאמן שלי.
עכשיו כמה שנים מאוחר יותר, סוף סוף חלק מהחומר הזה מצא דרכו להתגבש לחתיכת אלבום אינסרומנטלי אחד, שזה זה.
הקוף איננו שר. למעשה אף אחד לא שר הפעם. זה הכל רק ערימה של רגשות אינסטרומנטליים. אוסף של ציורים מוזיקליים קטנים.
אולי דיברתי יותר מדי על אלבום בעצם ניסה להתחמק ממילים?
 

 

-כוכב מלא באכסניות
birdsong005
Eli Las

אלי לס כועס, ישיר, ציני, עם גיטרות ומכונות תופים.
הוקלט בבית עם טייפ ארבעה ערוצים ועבר עיבוד צליל קל דרך מחשב.
שירה מחוספסת, נגינה משתלחת, לחנים אחרים... אלי לס עושה רוק lo-fi מאוד אלי לסי, נשמע בעיקר כמו עצמו, ויש משהו מאוד יפה ומיוחד בשירים האלה שהוא שר פה.
תקליט טוב ובלתי מתפשר.
 

 

-צ'רלי קצ'רלי
 
birdsong004
Cherly KaCherly


מתוך דירתו בדרום תל-אביב צ'רלי קצ'רלי יוצר מוזיקה אלקטרונית צבעונית, בעזרת מחשבו הנאמן.
מקצבים קופצניים ומקוטעים עם תערובת של לולאות מגוונות, דגימות ועבודת גיטרות יוצרים את אלבום האלקטרו- פיוז'ן- ג'אז הזה.

 

 


-Broken Music Box featuring HER HIGHNESS
 
birdsong003
Broken music box


חותכת ומדביקה על המחשב שלה, הוד מעלתה (Her Highness) היא כמו ילדת קרקס בת שלוש, ששרה את שיריה כדי לגרום לכל הילדים לצחוק... היא יוצרת שירי פופ שמחים עם דגימות מוקלטות של צ'לו, הרמוניום, קלרינט מפלסטיק ומגוון צעצועים אחרים, לעיתים היא אף מטפטפת נגיעות קטנות של של מידי מעל לכל.
 


-The Lonesome Executive's Fantastic Tape Recorder
 
birdsong002
The lonesome executive

המנהל הבודד (The Lonesome Executive) מקליט את המוזיקה שלו לתוך טייפ מנהלים קטן.
הוא שר שירי מלנכוליה מתוקים מלווים רק בנגינת הגיטרה שלו, ואז מריץ הכל בהילוך מהיר כדי שישמעו כמו סנאי מוטרף מונפש, על ריטאלין.
אלבום זה הוא סיפור על ילד שמתעורר בבוקר ומחליט שמעכשיו הוא כבר לא ילד.

 

 
 

-חלק
חלק אי פי
 
birdsong001
cHelek

חמישה ימים בעליית הגג, גיטרות, פסנתר, תופים, סמפלר, כמה כלי עבודה, טייפ ארבעה ערוצים ושני אנשים עם דדליין שנחה עליהם ההשראה הם המרכיבים של ה-אי.פי המעניין הזה שנקרא חלק. המוזיקה של חלק היא רוק אינסטרומנטלי מלוכלך ורועש, מושפע מהרבה סוגים של הכל מכל הסובב אותנו. חלק נחשב לחתיכת קלאסיקה מחורבנת, וללא כל ספק אבן דרך חשובה בדרך להריון של האתר הזה .